stříbrný královský řetízek (byzantský), Ag 925/1000

Královský (byzantský) řetízek - nebo spíše řetěz - ze stříbra Ag 925/1000. Precizně zpracovaný pořádný kus poctivého stříbra proměněný v luxusní šperk!

6 500 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Kód: CSJ.0027
stříbrný královský řetízek (byzantský), Ag 925/1000

Detailní popis produktu

Zcela ručně vyrobený řetízek, teda spíše řetěz :-)

Na začátku byl kus stříbra, který se postupně zpracoval do dlouhého drátu, ten se natočil na ouška, rozřezal a pak začala mravenčí práce skládání jednotlivých kroužků do sebe. Všechny kroužky jsem pod mikroskopem poskládala podle vzoru a pečlivě slícovala. Ne, že by to nešlo bez mikroskopu, ale mám za to, že dokonalost každého drobného detailu vytvoří ten nejlepší možný výsledek a jedinečný šperk. Velikost jednotlivých oušek a jejich síla je vyrobena tak, aby řetízek působil plným dojmem, tzn. ve vzoru nebyly žádné mezery a zároveň aby nebyl příliš těsný a tím tuhý. Vše je akorát tak, jak má být :-) Stálo to mnoho a mnoho hodin ruční práce, ale s výsledkem jsem maximálně spokojena.

Královský, neboli byzantský vzor je taková klasika... ať už pro pány, či pro dámy. Já osobně nosím stejný na krku a také v krátké a jemnější verzi jako náramek.

Právě tento jeden "drobek" o délce cca 45cm váží neuvěřitelných 29,30 gramů! Pěkná dávka kvalitního stříbra Ag 925/1000. Průměr (síla) řetízku je cca 5mm

Šperk je dodáván v dárkovém balení.

Výrobek je opatřen odpovídajícím ryzostním puncem (pro stříbro "925", pro zlato "585" nebo "750"), povinnou výrobní značkou výrobce a státním puncem (výrobek podléhá nutnosti opatření státním puncem, pokud přesáhne váhu 3g u stříbra, resp. 0,5g u zlata)