O mně

971762_10201276746389622_1233979708_n

Vítám Vás v obchůdku se šperky s "českou duší"... 

Jmenuji se Marta a jsem snílek a hlavně zlatník - klenotník, poslední roky se zaměřením na zasazování diamantů a drahých kamenů do šperků.

Rukama mi prošly desítky tisíc kamenů a tuhle práci jednoduše miluji. Jsem nesmírně vděčná, že jsem našla to, co mě absolutně naplňuje. Vlastní výrobě šperků ze zlata a drahých kovů se ale nadále věnuji, byť okrajově... bez "zlatničení" bych asi už ani nedokázala dýchat, stalo se neoddělitelně mou součástí.

Zasazování kamenů pod mikroskopem mne naučilo, že výrobě šperků je potřeba věnovat maximální péči, protože dokonalost musí být v každém detailu... (tahle moje vlastnost, mít všechno v rámci možností dokonalé, je někdy prokletí!). Bez mikroskopu, a vymazlení každého kousíčku šperku, by to u mne teda nešlo. Zpracování je vždy čisté a precizní, to zaručuje velmi dlouhou životnost šperku. Používám kvalitní a ověřené materiály, za které si ráda připlatím, ale tvořím s pocitem, že do šperku vkládám jen to nejlepší...

Šperky vyrábím s důrazem na originalitu a design. Pokud jsou použity přírodní kameny, vždy se snažím design sladit s "duší" kamene, aby spolu drahý kov i minerál byli propojeni. Často si kámen sám "řekne" o to, jak ho zpracovat... a to se snažím realizovat do praktické, nositelné a zcela originální verze.

Přednost dávám tradičním řemeslným zlatnickým technikám známých po staletí, ale zajímám se také o moderní technologie a 3d návrhy. Každá technologie má své možnosti a omezení a znalost vícera způsobů výroby šperků mi dává širší možnosti vyjádření skrze originální šperk. Zasazování kamenů provádím sama vždy ručně a ve špičkové kvalitě.

Jakékoliv šperky je možné vyrobit také z odlišného materiálu, než je v nabídce, jiném rozměru, personalizovat... cokoliv. Pište, ptejte se!

Jsem řádně zaregistrována na Puncovním úřadě, vyobrazení puncovních značek najdete zde

 Průřez mou tvorbou můžete najít v galerii na mém Instagramu

Marta Navrátilová